ДОСЛІДНИЦЬКА ПОДОРОЖ «УКРАЇНА ОЧИМА ОЛЕКСИ ТИХОГО»
ДЕНЬ І. ЗАПОРІЖЖЯ.
29 жовтня 2017 року 40 дітей - 5 команд-переможців обласної підсумкової конференції «Екологічними стежками рідної України», прибули до Запоріжжя. 
Місто зустріло затишною атмосферою та мальовничими краєвидами. Після смачного обіду юні дослідники вирушили до серця козацтва – острова Хортиця. Гостей з Донеччини гостинно зустріли працівники музею, а професійні екскурсоводи розповіли про історію острова та внутрішнє життя козаків, провели територією національного історико-культурного заповідника, де діти дізналися багато нового про козацький побут, звичаї, ремесло.
Усі учасники подорожі були сповнені приємними враженнями від побаченого та почутого. Всі були втомлені, але дуже щасливі.
ДЕНЬ II. ЗАПОРІЖЖЯ.
Сьогоднішній день розпочався з теплої зустрічі в музеї техніки «Фаетон». Вразили експонати: раритетні автомобілі, мотоцикли минулих епох, велосипеди, військова техніка та зброя часів Першої та Другої Світової Війни. Усі учасники зробили багато яскравих світлин, придбали сувеніри й отримали безліч приємних та яскравих емоцій від екскурсії. 
Не менш захоплюючою стала подорож до музею техніки «Мотор Січ». Ознайомившись з експозицією музею, ми долучилися до історії його розвитку: найвідомішими конструкторами та їх витворами Запорізького заводу моторобудування. Побачили на власні очі й двигуни різних епох. Затамувавши подих, наша група спостерігала за приведеним в дію двигуном «Д-18Т», який є найпотужнішим механізмом великовантажного літака «Мрія». В кінці нашої подорожі ми зустрілися з президентом АТ «Мотор Січ» Богуслаєвим В’ячеславом Олександровичем.
У цей день нам пощастило відвідати біологічний факультет Запорізького національного університету. Супроводжував нас завідуючий кафедри загальної та прикладної екології і зоології, доктор біологічних наук, професор Рильський Олександр Федорович, який ознайомив нас з науковою групою ведучих спеціалістів з екології та природозбереження, котрі виховали справжніх професіоналів – найкращих не тільки в Україні, але й за кордоном.
ДЕНЬ ІІІ. ЗАПОРІЖЖЯ-ДНІПРО.
Ось і добігло кінця наше перебування у Запоріжжі. Ми попрощалися з цим містом і вирушили до Дніпра. Це місто зустріло нас неймовірно-прекрасними пейзажами та краєвидами.
У Дніпрі серед білого дня перед нами відкрилося зоряне небо планетарію.  Затамувавши подих, ми здійснили мандрівку Чумацьким Шляхом. Великий Віз вказував на Велику полярну зірку, Оріон боровся з Тельцем, а Близнюки вразили нас своєю дружністю.
Нас настільки вразило місто, що нам не  хотілося повертатися у готель. Ми пройшлись Набережною Дніпра, піднялися на міст над річкою, з якого було видно місто як на долоні.
         ДЕНЬ ІV. ДНІПРО.
Четвертий день нашої подорожі був дуже насиченим. Спочатку ми зазирнули в минуле.
Перша екскурсія була до історичного музею імені Д.І. Яворицького. Ми з задоволенням познайомились із життям та побутом українців із часів палеоліту до сьогодення. У музеї ми побачили багато цікавих  експонатів: викопні рештки організмів, зброю, монети, прикраси, одяг, речі  побуту, техніку різних епох. Окрему увагу заслуговує унікальний об’єкт музею – діарама «Битва за Дніпро», величчю якої ми були зачаровані.  Перлиною музею ж є антропоморфна стела «Керносівський ідол», яку експонували у багатьох куточках нашої планети і є гордістю Дніпропетровщини.
Але найбільше враження на нас справив музей воїнів АТО. Таких сильних емоцій багато хто із нас не переживав до сьогоднішнього дня. Зі сльозами на очах ми переглянули фільм про героїзм  захисників незалежності нашої країни, слухали про подвиги волонтерів, лікарів та добровольців. Учасники подорожі вшанували пам'ять загиблих героїв АТО.
Після смачного обіду ми відвідали Національний центр аерокосмічної освіти молоді імені О. М. Макарова. Прослухавши дуже цікаву екскурсію, ми дізнались про космічні відкриття, видатних космонавтів та особливості їхнього перебування в космосі, були здивовані масштабами ракетоносіїв  і супутників.    
Завершили ми цей неймовірно-прекрасний день прогулянкою центром Дніпра, милуючись вогнями вечірнього міста.
ДЕНЬ V. ДНІПРО-ХАРКІВ.
Сьогодні ранок видався сумний. Зазвичай веселі радісні очі сьогодні наповнилися сльозами – ми залишали Дніпро, який подарував нам незабутні враження. Із світанку з неба накрапав дощ, плакав вітер, могутня ріка, вкрившись туманом, тихо журилася. Проте ми не втрачали бадьорості та радості, адже, по-перше, знали: дощ у дорогу – гарна прикмета, а по-друге, розкривши теплі обійми, на нас чекав Харків, який таїв немало таємниць.
Привітне місто відразу вразило нас, мабуть, найбільшим у Харкові сучасним, модерним стадіоном, у якому (ми не могли повірити словам екскурсовода) грали команди багатьох країн, такий відомий та визначний футболіст як Кріштіано Роналду. Усі ми з цікавістю розглядали диво-поле, засаджене справжньою травою, та дивувалися, як багато знань використано для того, аби створити якісне покриття. Наостанок ми отримали чудову змогу поганяти м’яча. Із захопленням у футбол грали навіть дівчата.
Нічна прогулянка Харковом лише доповнила позитивні враження від міста.
          ДЕНЬ VI. ХАРКІВ.
     Сьогодні, неочікувано для нас, ми усвідомили, що настав останній, шостий день нашої подорожі. Ми були трохи засмучені, бо розуміли: скоро доведеться розставатись. Утім вечір додав трохи бадьорості, про що трохи згодом.
Оскільки більшості з нас, як виявилось, уже за рік вступати до вищих навчальних закладів, ми вирішили відвідати Харківський Національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова. Педагогічний колектив ВУЗу привітно зустрів нас та провів до конференційної зали, де кожен із викладачів познайомив зі своєю науковою діяльністю та запросили приєднуватись та співпрацювати, виконуючи дослідницькі роботи. Цікаво було дізнатись, як поліпшують якість води в річках та джерелах, познайомитись із сучасними, інтерактивними методами тепло- та енергозбереження. Після того ми відвідали музей закладу: побачили портрет О. М. Бекетова та ознайомились із його діяльністю, оглянули змальовані на полотнах старовинні собори та храми Харкова, які, на жаль, сьогодні не існують. Університет люб’язно пообіцяв прийняти та допомогти усім бажаючим отримати якісну освіту, за що ми щиро вдячні.
Як усім добре відомо, розумову працю необхідно межувати з прогулянками на свіжому повітрі. Наша команда вирушила до еко-парку імені Фельдмана. Чарівне царство тварин на декілька годин відірвало нас від сповненої турбот реальності. Тут повільно та гордо простували леви та тигри, гарчали гепарди, пуми, гієни, завивали вовки, пустотливі мавпочки грались у квача, рогаті цапи та свині хрумкали морквою. Познайомились із тваринами-терапевтами: віслюками, конями, верблюдами. Ми отримали незабутні враження від спілкування зі звірами і, щасливі, повернулись додому.
Увечері (нарешті настав час згадати) було свято: вітали іменинницю, пригощалися солоденьким і дякували за неймовірну можливість побачити Україну, краще познайомитись один з одним.
ФОТОЗВІТ дивіться в ФОТОАЛЬБОМІ